غرفه سازی نمایشگاهی

exhibition-structure-tehranbranding

غرفه سازی نمایشگاهی

نتایج حضور در نمایشگاه به عواملی بسیار، همچون محل برگزاری، محدودیت های زمانی، بودجه تعیین شده، سیاست های کاری و البته دکوراسیون غرفه نمایشگاهی وابسته است.

به طور خلاصه آنچه باید در غرفه سازی نمایشگاهی شما دیده شود حاصل جمع مفاهیم هنر معماری از یکسو و صنعت تبلیغات از سوی دیگر است. به عبارت دیگر باید با استفاده از رنگ، نورپردازی و المان های متناسب با اهداف تبلیغاتی و تجاری شما به بهترین و ساده ترین وجه جلوه ای چشم انداز و جذاب برای مخاطبین شما فراهم آید .

 

روش ساخت یک غرفه نمایشگاهی

غرفه نمایشگاهی با اشکال و طراحی های مختلفی ساخته می شود که بسته به نوع نمایشگاه و قوانین برگزار کننده و محل نمایشگاه متفاوت اند. همچنین مراحل و مدت زمان غرفه سازی ها و طبعا مواد مصرف شده در آنهای نیز گوناگون خواهد بود .در شیوه نوین با توجه به نیازها و موارد مورد نظر شما، امکانات سالن یا محل غرفه، نوع نمایشگاه و… طرح سه بعدی اولیه پیشنهاد میگردد.

پس از نهایی شدن، برآورد هزینه های اجرایی صورت می پذیرد واقدامات اجرایی آغاز می شود.

 

ما آماده ارایه کلیه خدمات غرفه سازی نمایشگاهی در راستای حضوری موفق برای شما در نمایشگاه میباشیم.

از مراحل ابتدایی انتخاب نمایشگاه مرتبط و ثبت نام تا طراحی واجرای دکور غرفه نمایشگاهی .

 

واحد غرفه سازی نمایشگاهی شرکت تهران برندینگ با امکانات ویژه خود برای همه محـدودیت هـا و نیازهـای شـما راه حــل هـای مناســبی را پیشنهاد می دهد:

exhibition-structure-tehranbranding5
– استفاده ازروش های فروش و اجاره ملزومات نمایشگاهی

 

– به کارگیری استند ، کانتر و ملزومات نمایشگاهی پرتابل

 

– غرفه نمایشگاهی پیش ساخته ( اسپیس فریم )

 

 

 

در ادامه به چگونگی غرفه سازی نمایشگاهی می پردازیم

 

غرفه نمایشگاهی ساختنی (Purpose built stands ):

 

exhibition-structure-tehranbranding2

 

مواد تشکیل دهنده این غرفه نمایشگاهی شامل چوب (MDF یا نئوپان ) ، سرامیک یا پارکت (برای کف سازی )، پروفیل های آهنی ، یونولیت (برای ساخت سر غرفه ها و نام های تجاری ) و شیشه می باشد. چوبها در کارگاه نجاری بر اساس طرح برش داده می شوند و پس از حمل به محل نمایشگاه در اطراف پایه های چوبی و یا پروفیل های آهنی قرار گرفته و فضا سازی می شوند. پس از آن بخشی از رنگ آمیزی باقی مانده چوبها برای پوشش اتصالات و برش و جا انداختن شیشه ها انجام شده و در نهایت کف سازی غرفه نمایشگاهی صورت می پذیرد. شایان گفت است که تجهیزات مورد استفاده در غرفه نمایشگاهی  نظیر مبلمان جهت استفاده در قسمت VIP  آبسرد کن ، LCD  و … به صورت آپشنال و جدا از قیمت غرفه نمایشگاهی لحاظ می گردند.

 

به طور معمول یک غرفه نمایشگاهی ساخته شده از قسمت های VIP  ( محل نشستن میمانان خاص) ، CIP  ( محل مراجعات عمومی ) ، آبدار خانه یا انبار ( محل نگهداری تجهیزات پذیرایی یا هدیه های تبلیغاتی ) و میزهای کانتر پذیرایی کنندگان تشکیل می شود.

 

غرفه نمایشگاهی اسپیس فریم (space frame or stand fitting ) :

 

exhibition-structure-tehranbranding1

 

این نوع غرفه نمایشگاهی در دو نوع درونی (Indoor ) و بیرونی ( Outdoor ) وجود دارند .

 

این نوع غرفه نمایشگاهی به طور معمول از فلزاتی با آلیاژهای متفاوت تهیه می شود و از یک الگوی کلی ساخت پیروی می کند. ستون های فلزی و فضاهای بین آنها که با قابهای چاپی و یا بنر ها پر می شوند از مشخصه های اصلی این نوع ساخت غرفه است.

 

استفاده از pop up  و سازه های تبلیغاتی space frame  و انواع استند ها برای غرفه آرایی و معرفی محصولات در داخل این غرفه نمایشگاهی بسیار رایج است و بخش زیادی از هزینه های این نوع ساخت غرفه نمایشگاهی را تشکیل می دهند.

 

تهران برندینگ